Galeria

Zdjęcia wykonała Pani Emanuela Zabłocka - Gazeta Wasilków

Autorem fotografii jest Pan Adam Galaszek - dziękujemy za udostępnienie.

no images were found

W dniach 26-28.08.2016 r. w Białymstoku odbyły się warsztaty liturgiczno-muzyczne, w których uczestniczyli nasi parafianie. Warsztaty zakończyły się uroczystą Mszą św. i koncertem.

Zdjęcia wykonano 13.08.2016 r. oraz 28.08.2016 r.

7 maja br. nasz Chór Parafialny, pod kierownictwem Pani Melanii Bielskiej, zdobył II nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Chrześcijańskiej “Supraskie Paschalia” 2016.

Zdjęcia szkód w obrębie kościoła, na Kościelisku i cmentarzu.

Zagrał nam Zespół Uwielbienia OdNowa

Feretron to obustronny obraz, używany m.in podczas procesji. Nasz odnowiony feretron pochodzi z początków XX w. Po jednej stronie widnieje obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem, zaś po drugiej obraz św. Stanisława, biskupa i męczennika, nawiązujący do historii wskrzeszenia Piotrowina. Wg historii spisanej w XIII w. przez Wincentego z Kielczy, biskup Stanisław nabył od rycerza Piotra Strzemieńczyka z Janiszewa (zwanego Piotrowinem) wieś, a należność za nią zapłacił w srebrze. Po śmierci Piotra jego krewni zaczęli domagać się od biskupa zwrotu posiadłości. Sprawa toczyła się przed sądem królewskim. Pozbawiony możliwości udowodnienia prawdy św. Stanisław udał się do grobu rycerza. Tam spędził trzy dni na poście i prosił Boga, aby zmarły szlachcic wstał z grobu. Następnie polecił wydobyć szczątki pochowanego trzy lata wcześniej człowieka. Wtedy, na oczach licznie zgromadzonych ludzi, szlachcic Piotr wyszedł z grobu. Przywiedziony przed trybunał królewski zaświadczył, że sprzedał wieś św. Stanisławowi. Wobec tak niezwykłego świadectwa król wydał wyrok korzystny dla biskupa. Rycerz Piotr zapytany, czy chciałby przez kilka lat cieszyć się życiem, odpowiedział, że woli wrócić do grobu, gdyż niebawem czeka go koniec mąk czyśćcowych.

Tradycyjnie jak co roku mogliśmy posłuchać kolęd w wykonaniu wasilkowskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod kierownictwem Pana Adama Wolańskiego.

Chór akademicki pod dyrekcją prof. E. Kulikowskiego

W niedzielę 17 maja powitaliśmy w naszej parafii Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Henryka Ciereszko, który przybył z wizytacją kanoniczną. Ksiądz Biskup spotykał się z parafianami, instytucjami i wspólnotami parafialnymi. W galerii zdjęcia ze spotkania ze wspólnotami z naszej parafii.

W piątek 17 kwietnia młodzież oazowa z Parafii Przemienienia Pańskiego w Wasilkowie oraz Matki Boskiej Bolesnej w Świętej Wodzie wystąpiła z przedstawieniem upamiętniającym życie Św. Jana Pawła II. W niekonwencjonalnej scenerii zaprezentowane zostały epizody z życia Karola Wojtyły, a w kościelnych ławach wśród widzów dał się słyszeć śpiew Barki i innych piosenek wykonywanych przez aktorów. Kunszt artystyczny i doskonałe przygotowanie spektaklu zostały nagrodzone gromkimi brawami i owacjami na stojąco.

3-5 stycznia 2014 r. nasza schola PRZEMIENIENIE wzięła udział w IX Warsztatach liturgiczno – muzycznych organizowanych w Suwałkach.